Kosmetyki dla profesjonalistów

Hurtownie kosmetyczne często oferują kompleksowe wyposażenie salonów piękności – warto zaopatrzyć się w niezbędne kosmetyki, urządzenia i akcesoria u jednego hurtownika.

Jeśli prowadzisz własny salon kosmetyczny, zakład fryzjerski spa lub solarium, wiesz jak niezmiernie ważna jest współpraca z odpowiednim hurtownikiem. Warto się rozejrzeć, bo wybór hurtowni kosmetycznych jest coraz większy. Wynika to zapewne z faktu, że stale rośnie liczba salonów piękności na naszym rynku. Zwiększone zapotrzebowanie na kosmetyki profesjonalne powoduje większą konkurencję wśród producentów, hurtowników i dystrybutorów. Profesjonalna hurtownia kosmetyczna rzadko ogranicza się wyłącznie do sprzedaży produktów do pielęgnacji. Zwykle oferta jest zdecydowanie bogatsza, można kupić na przykład stosowne umeblowanie do salonu, wszystkie niezbędne akcesoria, obuwie, odzież oraz różne urządzenia konieczne do przeprowadzani fachowych zabiegów pielęgnacyjnych. Poza ofertą sprzedaży, wiele hurtowni współpracuje z salonami piękności i profesjonalistami, wspólnie oferują kursy, szkolenia czy warsztaty w wybranej dziedzinie. Np. makijażu permanentnego, wizażu czy terapii spa.

Profesjonalna hurtownia kosmetyczna w swojej standardowej ofercie zaproponuje na pewno szereg kosmetyków w kilku najistotniejszych kategoriach: pielęgnacja ciała, twarzy, pielęgnacja dłoni i stóp oraz włosów i paznokci. Kosmetyki profesjonalne w salonie fryzjerskim to przede wszystkim: odżywki i szampony, lakiery, woski, żele i maski do pielęgnacji i stylizacji włosów. W salonach kosmetycznych i podologicznych najważniejsze są zwykle kremy oraz peelingi. Wśród kosmetyków od stylizacji paznokci: żele, tipsy, utwardzacze, lakiery czy podkłady. Istotną częścią asortymentu są urządzenia do profesjonalnych zakładów fryzjerskich, salonów kosmetycznych, spa czy gabinetów solaryjnych, np. lampy, wapozony, depilatory, pogrzewacze, urządzenia i kombajny wielofunkcyjne kosmetyczne, urządzenia do mikrodermbracji czy urządzenia do mezoterapii bezigłowej.