Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie? – 4 popularne metody

Żeby wzmocnić paznokcie po hybrydzie, należy zadbać o odpowiednią suplementację, która dostarcza m.in. witamin z grupy B, cynku, selenu oraz innych składników odpowiedzialnych za prawidłową budowę płytki paznokciowej. Podczas regeneracji nie należy stosować manicure hybrydowego, winylowego oraz paznokci żelowych. Można skorzystać z tych metod ozdabiania paznokci dopiero po zakończeniu kuracji wzmacniającej. Jednak kluczową rolę w regeneracji odgrywają odpowiednie zabiegi.

Regeneracja paznokci za pomocą suplementacji

Kuracja regenerująca paznokcie po hybrydzie powinna obejmować też suplementację, dzięki której zostaną odżywione od wewnątrz. W tym celu warto zażywać preparaty z witaminą A oraz z grupy B, w której muszą się w szczególności znaleźć B9, czyli popularny kwas foliowy i B7 – biotyna. Kluczową rolę w regeneracji odgrywają także mikro i makroelementy. Należą do nich: wapń, cynk, żelazo, magnez, krzem oraz siarka. Żeby w pełni zregenerować paznokcie, należy przyjmować suplementy przed okres min. 30 dni, a w razie potrzeby dłużej.

Manicure japoński na odbudowę paznokci po hybrydzie

Manicure japoński doskonale sprawdza się jako kuracja regenerująca stosowana między nakładaniem lakieru hybrydowego. Podczas zabiegu wciera się specjalny preparat w płytkę paznokci z zawartością  keratyny, wosku pszczelego, witaminy A i E. Pasta wcierana jest za pomocą specjalnej polerki, dzięki czemu płytka paznokci po zakończeniu zabiegu staje się lśniąca i nabiera zdrowego wyglądu. Manicure japoński należy do jednego z najczęściej stosowanych zabiegów regenerujących po hybrydzie.

Olejkiem rycynowym

Olejek rycynowy to naturalna odżywka do paznokci, która jest skuteczna w ich regeneracji. Jego zastosowanie jest banalnie proste, ponieważ wystarczy go tylko wcierać w płytkę paznokciową codziennie, za pomocą wacika. Żeby kuracja regenerująca przyniosła efekt, należy stosować ją codziennie. Olejek rycynowy jest tani, a jedno opakowanie wystarcza na kilka tygodni stosowania. Przez okres stosowania preparatu, nie należy nanosić na paznokcie lakieru, ani odżywek.

Regenerujący manicure biologiczny

Manicure biologiczny to jeden z najdelikatniejszych zabiegów regeneracyjnych, który polega na delikatnym usuwaniu wierzchniej warstwy płytki za pomocą specjalnego pilniczka papierowego lub szklanego. Nie wolno natomiast używać do tego celu pilnika metalowego, aby nie dokonać degradacji płytki. Po delikatnym spiłowaniu wierzchniej warstwy, należy namoczyć skórki i delikatnie je odsunąć, aby odsłonić płytkę. Następnie należy nałożyć na płytkę preparat odżywczy lub wcierać w nią olejek rycynowy. Preparaty odżywcze należy wcierać w paznokcie do czasu ich pełnej regeneracji.
Regeneracja paznokci po hybrydzie jest ważna, aby płytka paznokciowa nie uległa nieodwracalnej degradacji. Dlatego kurację odbudowującą należy przeprowadzać po każdym zabiegu hybrydowym. Dzięki temu paznokcie odzyskają zdrowy wygląd i staną się odporne na złamania. Wiecej informacji o tym, jak dbać o paznokcie po zdjęciu hybrydy znajdzie się w artykule: Manicure – hybryda, co warto wiedzieć?