depilacja rąk

Dlaczego depilacja laserowa jest warta polecenia?

Depilacja laserowa to rozwiązanie dla wszystkich nowoczesnych kobiet i mężczyzn, którzy pragną pozbyć się problemu niechcianego owłosienia raz na zawsze. Istnieje kilka mitów dotyczących tego typu zabiegów. Przede wszystkim to, że są one bardzo drogie. Chociaż faktycznie cena pojedynczego zabiegu przewyższa tą, którą się płaci za woskowanie i należy kilkakrotnie taki zabieg powtórzyć, sumarycznie bardziej się to opłaca. Dlaczego? Ponieważ woskowanie trzeba powtarzać wciąż i wciąż – przez całe życie. Pomimo tego, że włosy po woskowaniu z czasem stają się coraz słabsze, nigdy nie znikają zupełnie.

Tymczasem depilacja laserowa świadczona w salonie Select Beauty usuwa wszystkie włosy i po zakończonej serii zabiegów możemy uznać, że już na zawsze mamy spokój. Raz na pewien czas zaleca się zrobienie zabiegu przypominającego – jednak jego koszt nie jest stosunkowo duży. Ponadto bez jego wykonania szacuje się, że odrasta jedynie 5-10 procent początkowego owłosienia, co w zasadzie stanowi minimalną ilość, jaką można wyrwać… pensetą.

Depilacja laserowa to nie tylko estetyczna sprawa, ale także komfort psychiczny. Wyjeżdżając na wakacje, zakładając ubranie eksponujące golone czy depilowane tradycyjnymi metodami miejsca, nie musimy już sprawdzać nerwowo, czy z pewnością wszystko udało się nam usunąć w łazience.

Dodatkowo skóra po depilacji laserowej jest znacznie gładsza niż po jakiejkolwiek innej metodzie usuwania niechcianego owłosienia. Laser usuwa nie tylko mieszek włosowy, ale także jego cebulkę, co sprawia, że nie prześwituje ona przez skórę. Dzięki temu jest ona jednolicie gładka i promienna.

Obecnie depilować metodą laserową można każdy fragment ciała, o ile nie zachodzą indywidualne przeciwwskazania ku temu. Do takich mogą należeć niektóre choroby przewlekłe, w tym alergie skórne i zażywanie niektórych leków. Zawsze przed zabiegiem należy skonsultować z kosmetologiem swój stan zdrowia i zasięgnąć informacji, czy na pewno depilacja laserowa jest wskazana w naszym przypadku. tego typu zabiegi można wykonać obecnie w każdym renomowanym zakładzie kosmetologicznym.