Kobieta na plaży w krótkiej sukience

Depilacja woskiem czy depilacja laserowa – którą lepiej wybrać?

Najczęściej zadawane pytanie: czy można usunąć włoski na stałe? Niewiarygodne, ale prawdziwe: tak, można. Ale głównie przy pomocy technik sprzętowych, które niszczą mieszek włosowy, a mianowicie jego komórki macierzyste. Najpopularniejszą metodą jest epilacja laserowa, jej zaletą jest to, że promień lasera oddziałuje na mieszek włosowy, niszcząc go, a ostatecznie po przeprowadzeniu zabiegów włosy po prostu nie mają, z czego odrosnąć. Na przykład woskowanie działa na łodygę włosa, zapewniając tymczasowy efekt, ponieważ mieszek włosowy nie obumiera, a włosy nadal rosną. Jednak wiele osób jest zdania, że, nie ma nic lepszego niż stare, dobre woskowanie. W porównaniu z goleniem zapewnia znacznie dłuższy efekt. Wosk jest produktem naturalnym i nie ma przeciwwskazań nawet dla kobiet w ciąży. Dziś są nawet woski dla najbardziej wrażliwej skóry.

Depilacja woskiem

Jest wielu zwolenników depilacji woskiem i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ taki zabieg może wyć stosowany nie tylko na ciele, ale również na twarzy. Gdzie dobrze sprawdza się depilacja woskiem? Udając się do gabinetu kosmetologicznego można w bezpieczny sposób poddać się usuwaniu zbędnego owłosienia z nóg, pach oraz okolic bikini a także pozbyć się wąsika pod nosem. Nie warto zmagać się z maszynką do golenia, której używanie może doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych. Depilacja woskiem zapewni dłuższy efekt gładkiej skóry, ponieważ włos będzie usunięty razem z cebulką i przez 2 do 4 tygodni będzie można cieszyć się aksamitną skórą.

Depilacja laserowa

Korzystając z zabiegów sprzętowych w gabinecie kosmetologicznym można poddać się epilacji laserowej z wykorzystaniem nowoczesnego lasera Thunder MT. Osoby oczekujące szybkich efektów, które będą odczuwane przez długi czas mogą wybrać ten rodzaj zabiegu do pozbycia się niechcianego owłosienia. Idealna gładkość skóry i co dla wielu osób ważne bez odczuwania bólu jest zagwarantowane. Szybkość wykonywania zabiegu jest zdumiewająca ten typ lasera usuwa włoski w okolicach bikini w ciągu 10 minut, natomiast w obszarze pach tylko w 3 minuty. Nie trzeba obawiać się dolegliwości bólowych, ponieważ urządzenie posiada specjalny system chłodzenia niwelujący takie odczucia. Laser wyposażono w nowatorską głowicę, która usuwa włoski nawet z dużych obszarów ciała. Ponadto wiązka lasera skutecznie pozbywa się grubych i ciemnych włosków. Jednak doskonały efekt uzyskują również osoby z jasną karnacją i jasnymi włoskami.

Dlaczego warto wybrać depilację laserową – Thunder MT?

Osoby, które nie lubią samodzielnie usuwać owłosienia ze swojego ciała lub mają wrażliwą skórę powinny skorzystać ze skutecznej epilacji laserowej.
Efektem działania wiązki lasera będzie:

1. Doskonała gładkość depilowanej powierzchni skóry.
2. Efekty utrzymują się długo, nawet przez kilka miesięcy, dzięki czemu nie trzeba w tym czasie korzystać z innych rodzajów usuwania włosków.
3. Epilacja laserem Thunder MT jest prawie bezbolesna.
4. Specjalna głowica pracuje na dużym obszarze ciała i skutecznie usuwa włoski z trudno dostępnych miejsc.
5. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od depilowanej okolicy ciała.

Co warto jeszcze wiedzieć o epilacji laserowej?

Podając zabiegowi usuwania owłosienia za pomocą lasera osiągane jest zupełne obumarcie włosków. W każdej cebulce włosa znajduje się melanina, która podczas zabiegu pochłania promieniowanie lasera a wytwarzane ciepło uszkadza struktury odpowiadające za tworzenie się i rośnięcie włosa. Jednak jest to działanie miejscowe i podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia skóry otaczającej mieszek. Epilację laserową wykonuje się, co 4 tygodnie dla okolic pach i twarzy, co 6 tygodni dla takich obszarów jak plecy, brzuch, ręce oraz okolice bikini, natomiast, co 8 tygodni dla nóg.