gładka skóra kobiety

Czy depilacja laserowa się opłaca?

Koszt jednego zabiegu depilacji laserowej, w zależności od miejsca, które depilujemy – waha się od stu do kilkuset złotych. Zabiegi te trzeba powtórzyć co najmniej kilka razy, więc zdecydowanie nie jest to najtańsza metoda pozbawiania się zbędnego owłosienia. Czy na pewno?

Depilacja laserowa gwarantuje nam wolność od niechcianych włosów na… całe życie. Co prawda, specjaliści zalecają ponawianie zabiegów raz na dwa lata i wykonywanie w tym czasie jednego zabiegu przypominającego, jednak warto wiedzieć, że dotyczy to zaledwie 5-8% włosów. Innymi słowy – jeśli raz zdecydujemy się na depilację nigdy nie odrosną nam takie same włosy i w tej samej ilości.

Z tej perspektywy można uznać, że depilacja nie jest wcale aż tak droga. Jeśli przykładowo, co dwa miesiące udajemy się do kosmetyczki na zabiegi depilacji woskiem, zabiegi laserowe zwrócą nam się już po roku. A – tak jak mówiliśmy wcześniej – mówimy o całym życiu.

Dodatkowo, skóra po depilacji laserowej jest nieporównanie gładsza, niż po jakimkolwiek innym zabiegu usuwania owłosienia. Wraz z włosem usuwana jest bowiem także jego cebulka – dlatego skóra promienieje i nie prześwitują przez nią ciemne cebulki, świetnie znane kobietom golącym skórę np. pod pachami.

Co więcej, depilacja taka jest permanentna i zwalnia nas z obowiązku pamiętania o tym, aby regularnie umawiać się na wizyty u kosmetyczki lub samej się golić czy depilować.

Jedynym minusem tego typu zabiegów jest to, że są bolesne. Dodatkowo nie u każdej kobiety skuteczność będzie taka sama. Wszystko zależy od napigmentowania naszego włosa. Im on ciemniejszy, tym lepiej. Jasne, blond włoski nie będą usunięte przez laser.

Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji na temat depilacji laserowej udać się na wizytę próbną do wybranego salonu i zapytać o wszelkie wątpliwości, jakie mamy. Dodatkowo możemy poprosić o wykonanie próby, dzięki której kosmetolog będzie w stanie ocenić moc lasera, jaka jest niezbędna do naszych zabiegów, a my przygotujemy się na odczucia, jakie są związane z zabiegiem.