Dużo włosów na szczotce

4 niezawodne sposoby na wypadające włosy

Wypadające włosy mogą nie raz przyprawić o podły nastroju oraz poczucie bezsilności. Jeśli problem ten dotyczy również Ciebie, z tego artykułu dowiesz się, jakie są najskuteczniejsze sposoby zapobiegające nadmiernemu wypadaniu włosów!

1. Pełnowartościowa dieta

Na początku miał to być jeden z ostatnich punktów, jednak po dłuższym namyśleniu, wbił na pierwsze miejsce. Zdrowa, zbilansowana dieta dostarcza organizmowi wszelkich niezbędnych składników do jego prawidłowego funkcjonowania. Często wypadanie włosów wiąże się z różnymi niedoborami w diecie, dlatego warto przyjrzeć się temu aspektowi z bliska.
Zachowasz zdrowe i piękne włosy, jeśli Twoja dieta będzie obfitować w:

– owoce,
– warzywa,
– nienasycone tłuszcze,
– organiczne mięso,
– kasze.

Nie chodzi tutaj o rygorystyczną zmianę swoich nawyków żywieniowych, a jedynie zwiększenie udziału kalorii pochodzących z wartościowego źródła w codziennym jadłospisie.

2. Dbaj o nawodnienie

Często na pierwszy rzut oka nie widać powiązania pomiędzy ilością wypijanej wody w ciągu dnia a kondycją mieszków włosowych. Jednak nawodnienie odgrywa kluczową rolę w stanie włosów. Łodyga włosa składa się z jednej czwartej z wody. Należy pić około cztery do ośmiu szklanek wody dziennie, żeby zapewnić zdrowy wzrost włosów.

3. Odpowiednia suplementacja

Jeśli nie jesteś profesjonalnym dietetykiem, to z pewnością ciężko jest Ci stwierdzić, ile witamin i minerałów spożywasz dziennie. Z pomocą przychodzą suplementy stworzone z troską o zdrowe i mocne włosy.
Zapewnisz sobie prawidłowy wzrost włosa przyjmując:

biotynę – jest to organiczny związek chemiczny, który rozpuszcza się w wodzie. Biotyna jest koenzymem budowy istotnych dla organizmu enzymów. Wykazuje działanie zapobiegające wypadaniu włosów, a także korzystnie wpływa na ich regenerację.
cynk – niezbędny pierwiastek do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Cynk usuwa się wraz z potem z organizmu, dlatego szczególnie powinny zwrócić na niego uwagę osoby wykonujące dużą aktywność fizyczną w ciągu dnia. Zapobiega wypadaniu włosów.
witamina B2 – jest to organiczny związek chemiczny. Jego niedobór może prowadzić do zaburzeń w funkcjonowaniu układu nerwowego oraz do wystąpienia stanów zapalnych błon śluzowych.

Wybierając preparat Merz Spezial Dragees masz pewność, że dostarczasz organizmowi wszystkich potrzebnych składników do utrzymania mocnych i lśniących włosów.

4. Masaż głowy z użyciem aromatycznych olejków

Jeśli od dłuższego czasu dotyczy Cię problem z wypadaniem włosów, koniecznie wprowadź na stałe do swojej kuracji masaż głowy. Masuj opuszkami palców skórę głowy codziennie przez kilka minut. Użyj do tego aromatycznych olejków, które zapewnią aktywność mieszków włosowych. Możesz dodać lawendę do oleju sezamowego lub migdałowego.