Implanty zębów – kiedy są stosowane?

Implanty zębów – kiedy są stosowane?

Implanty zębów są jednym z bardziej efektownych zabiegów chirurgicznych stosowanych przez specjalistów w Łodzi od niedawna. Jednak w chwili, kiedy chcemy uzyskać ładny uśmiech, pozbyć się kompleksów związanych z ubytkami w jamie ustnej ten sposób będzie idealny.

Choć wiele osób narzeka na koszt takiego zabiegu, jest to zabieg który sprawi, że zęby posłużą nam nawet do końca życia, o ile wcześniej nie nastąpią komplikacje. Dlatego też lekarz specjalista w dziedzinie chirurgii stomatologicznej upewnia się, ze stan dziąseł, całej jamy ustnej, jak również badania krwi, i rozmowa podczas której pacjent musi określić ogólny stan swojego zdrowia, i wszelkie choroby przewlekłe, pozwalają na wykonanie takiego zabiegu.

Kiedy możemy się zdecydować na implant?

Jeśli nasz stan zdrowia pozwala na wykonanie takiego zabiegu, to w każdej chwili możemy się zdecydować na wstawienie implantu zębowego.

Jednak jak każdy zabieg chirurgiczny i ten niesie za sobą ryzyko tego, że implant może się nie przyjąć. Dlatego też po wkręceniu w kość żuchwy implantu tytanowego pacjent musi z nim chodzić kilka miesięcy do pół roku, zanim zostanie założona koronka. Przez ten czas należy dbać dobrze o jamę ustną, żeby nie wdała się żadna infekcja, bądź stan zapalny, który będzie miał wpływ na powodzenie zamierzenia.

Chirurgia stomatologiczna daję szanse wszystkim osobom, które do tej pory nosiły wszelkiego rodzaju protezy i mostki, do ładnego uśmiechu bez zakładania ich codziennie. Jest to doskonały sposób na uzupełnienie niewielkiej ilości ubytków, a nawet jednego, który sprawia, że nasz uśmiech nie jest tak ładny jak wcześniej, i przeszkadza nam fakt, ze nie mamy zęba. Szczególnie w młodym wieku nam to przeszkadza.

dent

Czy implant jest trwały?

Oczywiście implanty po przyjęciu się przez nasz organizm są wypełnieniem trwałym, i mogą posłużyć nam przez wiele lat, a nawet do końca życia. Chirurgia stomatologiczna zapewnia, ze takie rozwiązanie jest trwałe, i że należy o implant dbać nawet bardziej niż dotąd to robiliśmy. To ze jest to sztuczny ząb, to nie znaczy, że nie wymaga on higieny, i czyszczenia, a wręcz odwrotnie, jeszcze lepiej musimy o niego zadbać.

Więcej zalet implantologii poznają Państwo na stronie http://www.sanacja.lodz.pl/uslugi/implantologia