Czy istnieje skuteczny lek na trądzik bez recepty?

Leki na trądzik bez recepty.

Trądzik jest schorzeniem dotykającym wiele osób i to w różnym wieku. Przyjęło się uważać, że dotyczy on głównie ludzi młodych i w tej grupie wiekowej jest spotykany najczęściej jako tak zwany młodzieńczy. Może jednak dotyczyć ludzi dorosłych jako trądzik różowaty. W każdym przypadku bezpośrednią przyczyną jest zatykanie ujść gruczołów łojowych w skórze. W miejscu zatkania pojawiają się bakterie, rozwija się miejscowy stan zapalny i zaskórniki. Skóra ze skłonnością do trądziku wymaga szczególnej troski i to zarówno w stosowaniu diety, nawykach higienicznych jak i leczeniu. W aptekach jest cała gama leków dostępnych bez recepty, których działanie zostało potwierdzone w wielu testach.

Leki na trądzik bez recepty do stosowania zewnętrznego.

W leczeniu trądziku bardzo ważną rolę odgrywa właściwa pielęgnacja skóry objętej zmianami, Do oczyszczania  skóry ale także jej nawilżenia służą specjalne toniki i żele. Mają one także za zadanie ograniczyć łojotok oraz zmniejszyć stany zapalne. Działanie przeciwzapalne i przeciwłojotokowe mają też maści które powinny być stosowane na noc. Wszystkie leki na trądzik bez recepty do użytku zewnętrznego zawierają takie związki jak: kwas salicylowy, siarka, kwas azelainowy, glikolowy, retinol i składniki o budowie nadtlenków. Związki te działają wielokierunkowo a więc odblokowują zatkane pory, ale też ograniczają stany zapalne i zwiększają złuszczanie warstwy zrogowaciałej naskórka. Ważnym składnikiem maści i kremów jest cynk  i witamina A do łagodzenia stanów zapalnych i regulacji złuszczania naskórka.

Leki na trądzik bez recepty do stosowania wewnętrznego.

W aptekach są także preparaty do stosowania wewnętrznego, których zadaniem jest leczenie pośrednich przyczyn trądziku. Są to głównie preparaty witaminowe o odpowiednio dobranym składzie, głównie witamin z grupy B ale także PP  oraz A ograniczających pracę gruczołów łojowych i regulujących procesy złuszczania. Suplementy diety zawierają najczęściej naturalne składniki także minerały takie jak miedź i cynk, które wspomagają leczenie przyczyny trądziku. Jeżeli  leki na trądzik bez recepty nie pomogą w osiągnięciu pożądanych efektów trzeba się zwrócić o pomoc do lekarza dermatolog:https://salvemedica.pl/dermatologia