Rozpoznanie nadżerki podczas badania ginekologicznego

Każda kobieta, prędzej czy później musi poddać się badaniom ginekologicznym. Układ płciowy kobiety jest bardzo ważny w naszym życiu, ponieważ jego sprawność zapewnia nam ogólne zdrowie a także daje gwarancje, że nasze dzieci będą zdrowe.

Stres, szybki tryb życia, nieprawidłowe odżywianie, leki hormonalne mogą doprowadzić do wielu zmian chorobowych jakie mogą występować w układzie rozrodczym.

Jedną z takich zmian jest powstanie nadżerki. Jest to niegroźna zmiana chorobowa. Nie można jej jednak bagatelizować. Każda nadżerka może się przekształcić w poważniejszą zmianę, dlatego jeśli tylko zostanie ona wykryta, koniecznie trzeba poddać się zabiegowi jej usunięcia.

Jak usuwa się nadżerkę?

Obecnie istnieje wiele metod usuwania nadżerki. Może ją usunąć lekarz wykonując zabieg jej wypalania lub zamrażania. Sam zabieg jest bezbolesny i przeprowadzany pod znieczuleniem.  Po zabiegu konieczne jest stosowanie środków farmakologicznych i czopków dopochwowych. Dzięki temu po zakończeniu kuracji nadżerka znika na bardzo długi czas, choć leczenie nie jest trwałe i niestety może ona powstać na nowo.

Farmakologiczne leczenie nadżerek

Nadżerka może zostać usunięta także przez stosowanie odpowiednich leków jak Albothyl (dostępny tutaj) przepisanych przez lekarza ginekologa. Kuracja trwa nieco dłużej ale przynosi trwałe efekty. Kobiety powinny badać się co najmniej raz na pół roku aby wyeliminować ryzyko poważnych chorób i innych schorzeń. Nie można bać się badań ginekologicznych. Im wcześniej zmiany zostaną wykryte tym większa szansa na wykrycie poważniejszych chorób.

Tylko niewiele kobiet ma pojęcie na temat tego czym jest naprawdę to schorzenie. Niektóre kobiety utożsamiają nadżerki z groźną chorobą nowotworową. Oczywiście niesłusznie, ale nie można bagatelizować przypadłości jaką jest nadżerka. Nie można przede wszystkim unikać badań, im wcześniej zostanie wykryta nadżerka tym szybciej można ją usunąć. Badania trzeba sukcesywnie powtarzać ponieważ nadżerka może powrócić. Niestety, żaden sposób usunięcia schorzenia jakim jest nadżerka nie daje gwarancji tego, że nie pojawi się ona w przyszłości.