Jak pozbyć się bólu zębów w jeden miesiąc?

Ból zębów prędzej czy później dopada każdego z nas. Nie ma znaczenia, czy myjesz je trzy razy dziennie, czy zajadasz się czekoladą. W końcu nadchodzi moment, kiedy postępująca próchnica daje o sobie znać i objawia się bólem utrudniającym spożywanie jakichkolwiek posiłków. Najwyższa pora wziąć się za swoją jamę ustną i doprowadzić ją do porządku. Wystarczy jeden miesiąc, by poprawić stan uzębienia i wrócić do delektowania się ulubionymi potrawami.

Konsultacja stomatologiczna po pojawieniu się bólu

Po pojawieniu się pierwszych oznak bólu należy udać się do stomatologa. Prawdopodobnie nie chcesz męczyć się ze swoim bólem przez kolejne pół roku, więc lepiej od razu udaj się do prywatnego gabinetu, w którym wszystko załatwisz od ręki. Jeśli odczuwasz strach przed dentystą, bez obaw – pierwsza wizyta zawsze polega na ocenie stanu uzębienia i ustaleniu, co jest do poprawy. Jeśli potrzebna jest plomba, wyrwanie zęba czy leczenie kanałowe – zostaniesz o tym poinformowany wraz z kosztami wszystkich zabiegów.

Okres jednego miesiąca jest optymalny, by poradzić sobie z najczęstszymi problemami związanymi z uzębieniem. Czasami wystarczy jedna wizyta, by wypełnić braki za pomocą plomb czy wyrwać ząb, którego stan jest fatalny. Innym razem konieczne jest rozłożenie zabiegów na kilka dni w bezpiecznych odstępach czasowych. Żeby jednak nie tworzyć złego obrazu i zniechęcać osoby do zadbania o swoje zęby, warto zaznaczyć, że wizyta u prywatnego stomatologa zwykle trwa nie dłużej niż trzydzieści minut. Nie ma tam bowiem zbędnych procedur, kolejek zawijających trzykrotnie wokół budynku publicznej placówki, a wszystkie sterylne narzędzia są przygotowywane przed przyjściem pacjenta.

Zalety prywatnego leczenia stomatologicznego

Choć prywatna opieka stomatologiczna kosztuje, to nie ma jej co porównywać z leczeniem ze środków publicznych. Możesz zadawać własne pytania, a stomatolog nie będzie udawał, że Cię nie słyszy. Wyjaśni Ci, na czym polega zabieg o skomplikowanej nazwie i powie, kiedy możesz spodziewać się bólu, a kiedy możesz rozsiąść się wygodnie w fotelu dentystycznym. Jednak co najlepsze, stomatologia w Łodzi w przychodni Laserdent to oszczędność czasu. Przychodzisz na ustaloną godzinę, a miły personel już na Ciebie czeka.