Pionizatory – sprzęt medyczny do utrzymywania postawy ciała

Obecnie na polskim rynku dostępny jest nie jeden pionizator, który należy do sprzętów i urządzeń rehabilitacyjnych. Nowoczesna technika, na szczęście nie zapomniała o osobach niepełnosprawnych i niedołężnych, które nie mają szansy na to, aby samodzielnie radzić sobie z codziennością. Powstało już wiele sprzętów oraz urządzeń, które mają zagwarantować takim osobom, znacznie większe możliwości manualne oraz fizyczne. Jednym z takich są właśnie dostępne w różnych modelach i rodzajach pionizatory.

Zastosowanie pionizatorów

Ich podstawową funkcją jest pionizacja ciała, czyli ułożenie jej w pozycji stojącej, bądź też w pod określonym kątem w stosunku do podłoża. Jednym z modeli takich sprzętów, które obecnie można znaleźć na rynku jest pionizator statyczny, stworzony przez jednego z bardziej znanych producentów sprzętów i urządzeń medycznych. Jest to produkt stworzony dla osób niepełnosprawnych o sprawnych kończynach górnych. Na stronie twórcy tego urządzenia można przeczytać, że dzięki wykorzystaniu go, chora osoba może aktywnie uczestniczyć w życiu rodzinnym, spełniać się zawodowo, a także zwiększyć skuteczność rehabilitacji, która odbywa się każdego dnia.

Nowe rodzaje pionizatorów

To wszystko dzięki innowacyjnemu mechanizmowi samodzielnego poruszania pionizatorem za pomocą siły rąk. Oznacza to, że sprzęt ten jest wyposażony w ręczny napęd jezdny.&nbsp