Charakterystyka zabiegu kriolipolizy

Kriolipoliza to stosunkowo nowa metoda leczenia otyłości. Polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych, co przekłada się na drastyczną redukcję rozmiaru tkanki tłuszczowej oraz cellulitu w całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny sposób.
Metoda ta zawdzięcza swoje powstanie dwóm prowadzącym badania na terenie Stanów Zjednoczonych lekarzom – R. Roxa Andersona i Dietera Mansteina którzy udowodnili, że umiejscowione pod skórą komórki tłuszczowe są o wiele bardziej wrażliwe na działanie zimna niż pozostałe tkanki. W 2009 roku Kriolipoliza została prawnie zaakceptowana w krajach Unii Europejskie, zaś rok później w USA.
Bezbolesny zabieg

Przebieg całej procedury wygląda w następujący sposób:

Przypominający końcówkę odkurzacza aplikator próżniowy zasysa sprawiającą problemy część ciała. Ze względu na całkowita bezbolesność i nieinwazyjność – brak jakiegokolwiek naruszenia bariery skóry – nie potrzebne jest tu stosowanie preparatów znieczulających. Dodatkowo w celach bezpieczeństwa używa się specjalnej, przeciwodmrożeniowej membrany jednorazowego użytku.
Następnie ma miejsce delikatne przytrzymanie skóry przez aplikator między dwoma panelami chłodzącymi.

Zassana część ciała zostaje schładzana przez odpowiedni, określony wcześniej czas. Cały proces jest na bieżąco monitorowany przez specjalne, wbudowane w aplikator czujniki.
W wyniku zamrażania następuję destrukcja komórek tłuszczowych; przeprowadzany zabieg nie wpływa negatywnie na inne rodzaje tkanek.
Po zakończeniu schładzania i odłączeniu aplikatora poddana zabiegowi cześć ciała jest starannie rozmasowywana.

Sposób działania przedstawiony jest na poniższym filmie (w j. ang.):

https://www.youtube.com/watch?v=D0M79z8gvX8

Zamrażane komórki tłuszczowe obumierają i zostają wydalone z organizmu w sposób naturalne od dwóch do czterech miesięcy po wykonaniu zabiegu.

Dla zabieganych

Kriolipoliza jest dobrą alternatywą wobec klasycznej liposukcji, o czym więcej tutaj. Nie wymaga specjalnych przygotowań, a po wykonaniu zabiegu można od razu wrócić do swojej codziennej aktywności. Metoda idealna chcących uniknąć długiej rekonwalescencji, bólu, oraz ludzi cierpiących na brak czasu.