Problemy chorób pochwy u kobiet i metody leczenia globulkami

Niektóre kobiety bardzo się cieszą ze swojej płci. Inne nie są z niej zadowolone, gdyż wiąże się ona z wieloma przykrościami, jak możliwość niepożądanej ciąży, miesiączka czy dolegliwości ginekologiczne.

 

Choroby intymne i ich leczenie

Wiele kobiet choruje na stany zapalane wewnętrznych i zewnętrznych narządów płciowych, na grzybicę, nadżerkę czy też inne dolegliwości ginekologiczne. W leczeniu takich chorób najważniejsze okazuje się ich prawidłowe zdiagnozowanie oraz dobranie najlepszych leków. W tym celu lekarz przeprowadza wywiad i standardowe badanie ginekologiczne, a czasami również badania dodatkowe, takie jak USG, cytologia czy pobranie wycinka z Zatoki Douglasa.

Po ustaleniu diagnozy, lekarz albo zaleca pacjentce operacje, albo też leczy ją farmakologicznie. WW ginekologii nie stosuje się zbyt często doustnych leków. Znacznie częściej kobietom aplikuje się globulki dopochwowe. W przeciwieństwie do tabletek, nie obciążają one układu pokarmowego oraz działają bezpośrednio na chore miejsce.

Wśród globulek znajdziemy antybiotyki, środki przeciwzapalne i przeciwbólowe, jak również probiotyki. Czasami stosuje się tylko jeden z tych leków, czasami kilka jednocześnie.

Globulki do pochwy wkłada się głęboko do pochwy, najlepiej na noc. Czasami jednak konieczne okazuje się również ich stosowanie w ciągu dnia, zwłaszcza wtedy, gdy dolegliwości są silne i wymagają podawania leków kilka razy na dobę.

 

Dlaczego kobiety skarżą się na globulki dopochwowe

Wiele kobiet nie przepada za globulkami dopochwowymi, mimo ich licznych, oczywistych zalet. Wynika to z wielu różnych przyczyn. Przede wszystkim, kobiety nie przepadają zaaplikowaniem tych leków. Wiele z nich obawia się też, że globulka wycieknie na bieliznę, powodując niemiłe uczucie i przykry zapach, co rzeczywiście często się zdarza. Aby się przed tym uchronić, należy wsuwać globulkę jak najgłębiej do pochwy, aby zmniejszyć ryzyko wyciekania, a tym samym podnieść jej skuteczność. Warto też na czas terapii nosić podpaski i często myć części intymne, co zapobiegnie przykrym skutkom wyciekania globulki.