Zioła są wykorzystywane do produkcji leków od dawna. Liczne badania naukowe pozwoliły odkryć te najbardziej pożądane właściwości roślin leczniczych i wyodrębnić w nich pożądane składniki, dzięki czemu zioła zyskały wiele w zakresie oddziaływania uzdrawiającego. Dawniej, aby uzyskać efekt pozytywny trzeba było pić parzone herbaty przez wiele tygodni, zanim pożądane substancje skumulowały się we właściwych ilościach i odniosły skutek. Dziś zioła już rzadko spożywa się w tradycyjnej postaci, a większość z nich jest przetwarzana na ekstrakty, krople, syropy i inne formy leków.
Skoncentrowane działanie a skuteczność
Zaletą takich preparatów jest znacznie większa szybkość działania i efektywność. Podawane są w skoncentrowanej postaci, która jest wystarczającą dawką do zminimalizowania lub usunięcia konkretnej dolegliwości. Tradycyjne parzone zioła stosowane są już tylko w profilaktyce albo wspomaganiu tradycyjnego leczenia. Herbatki ziołowe pije się też dla poprawy ogólnego samopoczucia, jako lek na wzdęcia czy sposób na przywrócenie organizmu do równowagi. Podobne funkcje pełnią krople żołądkowe, płukanki z szałwii na problemy stomatologiczne czy ziele świetlika na choroby oczu. Olejki stanowią podstawowy składnik większości produktów ziołowych, dlatego okazuje się on bardzo skuteczny.
Mirosław radzi, jak radzić sobie ze wzdęciami:
Olejek jako lek ziołowy
Złożony z wielu roślinnych wyciągów olejek jest lekiem w pełni naturalnym, potwierdzającym lecznicze możliwości ziół. Jest też środkiem bardzo skutecznym zarówno, jako lek na wzdęcia czy wykazujący infekcyjne właściwości uodparniające. To intensywne działanie zawdzięcza olejkom z mięty, cytryny, cynamonu, lawendy, melisy indyjskiej i goździków. Każdy z tych olejków pozyskiwany jest z naturalnego źródła, a nie chemicznie syntetyzowany, dlatego wykazuje w pełni właściwości takie, jakimi obdarzyła je natura jeszcze przed tysiącami lat. Dawniej spożywane liście czy napary dziś zostały wyciśnięte do maksimum, dzięki czemu przynosi poprawę zdrowia zaraz po spożyciu, a nie po wypiciu 20 filiżanek naparu.
Krople zamiast herbatek
Niektórzy z pewnością zaryzykują stwierdzenie, że po co sięgać po drogie apteczne preparaty typu Amol skoro można pic systematycznie herbatę z mięty zasadzonej we własnym ogrodzie. Oczywiście jest i takie rozwiązanie, jeśli ktoś systematycznie cierpi na trawienne problemy, jednak po pierwsze nie ma gwarancji, że wspomniana mięta w ogrodzie jest wolna od środowiskowych zanieczyszczeń, a jej odmiana na tyle wartościowa, że da jakikolwiek efekt leczniczy. Po drugie zażywając leki ziołowe z apteki poprawę uzyskuje się natychmiast, a nie po wypiciu morza miętowej herbaty.