Zwalcz gorączkę i ból przy pomocy Coldrex

Znajomość własnego ciała, ułatwia jego obserwację i pozwala na szybkie zareagowanie w przypadku choroby. Bóle mięśni? Gorączka? To może być grypa. W poniższym artykule poznasz mechanizm powstawania gorączki i dowiesz się jak skutecznie sobie z nią poradzić.

Dlaczego gorączkujemy? Poznaj przyczyny wysokiej temperatury ciała.

Organizm człowieka to świetnie działający zbiór reakcji obronnych, które pozwalają utrzymać go w jak najlepszej kondycji zdrowotnej. Jedną z nich jest gorączka. Jest to odpowiedź na inwazje wirusów, bakterii lub pasożytów. Powstaje również w wyniku reakcji alergicznych i jako efekt toczącego się w organizmie stanu zapalnego. Gorączka- gorączce nie równa. Stan podgorączkowy to temperatura ciała nie przekraczająca 38 st. Celsjusza. Powyżej tej granicy, można mówić o gorączce. Czy należy jednak od razu ją obniżać? Niekoniecznie. Temperatura, która nie przerasta 39 stopni Celsjusza, mobilizuje organizm do obrony i niszczy patogeny. Stymuluje również zwiększenie produkcji przeciwciał obronnych we krwi. Zbyt wysoka gorączka działa jednak destrukcyjnie i przewyższając 41 stopni, uszkadza białka.

Grypa – ból mięśni, stawów i gorączka. Jak sobie z nią poradzić?

Najczęstszą przyczyną nadmiernej temperatury ciała są infekcje wirusowe, w tym wirusa grypy. Objawy związane z tą chorobą to: ból mięśni, gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i rozbicie. Można stosować domowe sposoby, które przyniosą ulgę w chorobie. Sok malinowy, miód lipowy czy też chłodne okłady zbijające temperaturę, to metody znane jeszcze przez nasze babcie. Konieczne jest jednak jednoczesne stosowanie popularnych środków, których działanie jest kompleksowe i niweluje szereg dolegliwości. Takim produktem jest Coldrex. Dostępny w tabletkach lub rozpuszczalnym proszku, przynosi ulgę dzieciom i dorosłym. Ważne jest, by w przebiegu grypy zrezygnować ze wszystkich aktywności zawodowych , przebywać w łóżku i przyjmować duże ilości płynów. Pozwoli to zapanować nad niedyspozycją i skrócić czas jej trwania.

Coldrex – jakie ma dodatkowe właściwości?

Stosowanie tego leku zgodnie z zaleceniami producenta, nie tylko likwiduje ból, zmniejsza gorączkę, ale również udrażnia zatkany nos. Zawiera również w swoim składzie sporą dawkę witaminy C, tak bardzo potrzebnej w czasie obniżonej odporności. Oprócz zażywania wyżej wymienionego produktu leczniczego, należy zadbać o zróżnicowane i pełnowartościowe posiłki, nieprzerwany sen i toaletę nosa. Warto wrócić do swoich wcześniejszych aktywności dopiero po całkowitym ustąpieniu objawów, ponieważ niedoleczona grypa może nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne.