Lek na lepsze krążenie

Nieprawidłowości w krążeniu krwi mogą się objawiać na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim prowadza one do problemów z sercem, skurczy mięśnia sercowego, reakcji bólowych. Ponadto w wyniku nieprawidłowego krążenia mogą nam drętwieć nogi i ręce, szczególnie przy długotrwałym pozostawaniu w tej samej pozycji. Kolejnym problemem wynikającym ze złego krążenia okazuje się częste uczucie zimna dłoni, stóp i końcówki nosa. Aby poprawić krążenie, należy zwiększyć aktywność fizyczną, stosować chłodne prysznice, a także prawidłowo się dożywiać.

Warto też wspomóc się odpowiednim suplementem diety, zwłaszcza gdy problemy z krążeniem są szczególnie nasilone. Może to być na przykład cyclo 4 dios.

Co zawiera lek?

Lek ten zawiera witaminę C, ekstrakt z korzenia ruszczyka kolczastego oraz hesperedynę. Wspomaga on krążenie żylne, a tym samym redukuje bolesne skurcze mięśnia sercowego, drętwienie kończyn, wrażenie ciągłego zimna w dłoniach, stopach i na nosie. Aby lek działał, wystarczy spożywać jedna kapsułkę każdego dnia.

Nie należy przesadzać ze spożywaniem leku, gdyż może to doprowadzić do wielu niepożądanych działań. Niewskazane jest też kontynuowanie przyjmowania suplementu, jeżeli pojawi się jakaś reakcja niepożądana, uczuleniowa.

W takiej sytuacji trzeba przerwać przyjmowanie tabletek i powiadomić lekarza. Być może uda się dobrać inny lek, o podobnym działaniu, lecz odmiennym składzie, który będzie na ans działać lepiej.

Czy zastąpi nam dietę?

Rzecz jasna, nie należy też traktować leku jako zastępnika zdrowej, zrównoważonej diety. Wręcz przeciwnie, należy jeść regularnie, dbając o dostarczenie organizmowi rozmaitych substancji odżywczych. Wówczas lek będzie na nas działać o wiele lepiej. Lek nie jest zalecany małym dzieciom oraz kobietom w ciąży i karmiącym. Nie należy tez go łączyć z innymi lekami na serce czy układ krążenia, o ile nie skonsultuje się tej decyzji z lekarzem. Różne leki mogą bowiem wejść z sobą nawzajem w jakieś reakcje niepożądane.

Dlatego tez należy zachować ostrożność, kiedy przyjmuje się podobny suplement.