Grupy ludzi zagrożone wysokim cholesterolem

Na wysoki cholesterol najbardziej narażone są grupy osób, które palą papierosy, niezdrową się odżywiają oraz mają zbyt mało ruchu. Cholesterol to cichy zabójca. Największym problemem dolegliwości na tym tle jest to, iż są one niezauważalne przez bardzo długi czas. Osobie, której cholesterol zaczyna się podnosić wydaje się, że wszystko jest w porządku. Czuje się ona komfortowo i nie odczuwa żadnych konkretnych dolegliwości.

Jest to oczywiście złudzenie, ponieważ po pewnym czasie dolegliwości zaczynają się odzywać. Niestety kiedy już się zaczną odzywać to będzie dla nas zbyt późno. Z wysokim cholesterolem trzeba postępować prewencyjnie. Z racji tego, że wysoki poziom cholesterolu nie idzie w parze z żadnymi wyraźnymi objawami na początku choroby musimy z konieczności działać prewencyjnie.

Co w takiej sytuacji powinniśmy robić?

Powinniśmy przede wszystkim już teraz pomyśleć o zmianie naszych nawyków żywieniowych. Jedzenie tłustych potraw jest może i przyjemne, ale ma negatywny wpływ na nasze zdrowie i znacznie podchodzi wysoki cholesterol. Musimy zmienić dietę tak, aby znalazło się w niej więcej miejsca dla potraw zdrowych typu warzywa, owoce, witaminy, ryby, nabiał. Chodzi o to, abyśmy wyeliminowali czerwone mięso, gdyż to właśnie często ono jest odpowiedzialne za wysoki poziom tej substancji. Również powinniśmy zacząć przyjmować leki na obniżenie cholesterolu.

Kolejnym działaniem prewencyjnym, które wydaje się w przypadku tej dolegliwości jak najbardziej na miejscu jest ruch fizyczny. Chodzi mianowicie o to, abyśmy zaczęliśmy się więcej ruszać. Nie możemy tego lekceważyć. Ruch jest kluczowy, ponieważ bez niego nasz organizm nie otrzyma wystarczającej ilości tlenu.

Jak ruszać się więcej?

Jeśli mamy w sobie wystarczająco samozaparcia to możemy samemu trenować, ale jeśli go nie mamy to lepiej zdecydować się na fitness, siłownię lub gimnastykę.

Możemy również podjąć decyzję o wybraniu się na kurs tańca jest to bardzo ciekawy pomysł. Pomoże on nam z pewnością zwalczyć zbyt wysoki poziom cholesterolu. Jeśli chcecie działać prewencyjnie to działajcie właśnie w ten sposób. Efekty są gwarantowane.