Globulki dopochwowe – charakterystyka lekarstwa

Leczenie miejsc intymnych jest leczeniem specyficznym. Nie możemy tak jak w przypadku innych skaleczeń zastosować typowego środka, który leży w naszej apteczce. W przypadku schorzeń pochwy, przydadzą się specjalne globulki dopochwowe Albothyl, służące do kuracji zapalenia pochwy oraz działające przeciwko nadżerkom oraz rozwojowi grzybów.

Globulkę można łatwo zaaplikować

Tym, co charakteryzuje jej budowę jest gładka powierzchnia oraz owalny kształt. Środek leczniczy znajduje się w środku, przy czym z zewnątrz jest pokryty rozpuszczającymi się substancjami.  Dlaczego warto jest stosować ten środek leczniczy zamiast innych, takich jak doustne? Przede wszystkim globulki działają w sposób bezpośredni, to znaczy od razu trafiają w sedno problemów zdrowotnych. Nie muszą przechodzić przez nasz układ trawienny, aby być poprawnie zaaplikowanymi.

Jeżeli chodzi o komfort, to kapsułki posiadają obecnie małe rozmiary i zapewniają odpowiednie warunki środowiska pochwy, poprzez nawilżenie i utrzymanie zdrowego odczynu kwasowości. Dlatego właśnie wybór globulek dopochwowych powinien paść na te lekarstwa, które umożliwiają nawilżenie śluzówki, w celu zapobiegnięcia nadżerce oraz zapewniają regenerację wszelkich ran i okaleczeń powstałych w środowisku pochwy. Celem tego ostatniego jest zapewnienie maksymalnej sterylności, dzięki czemu nie dochodzić będzie do powstawania stanu zapalnego.

Dodatkowo globulki dopochwowe powinny zwiększać ilość występujących pałeczek kwasu mlekowego, abyśmy mogły uniknąć zakażenia waginozą bakteryjną.

Podsumowując

Idealne globulki dopochwowe, czy to w wersji profilaktycznej czy leczniczej, muszą zarówno uzupełniać braki występujące w naturalnym stanie środowiska pochwy jak i działać zapobiegawczo w stosunku do zakażeń, które już się pojawiły. Wybór globulek dopochwowych na pewno ułatwi nam fakt, że są one wydawane bez recepty, a oferta rynkowa jest szeroka, co pozwala dopasować ich działanie w stosunku do danej infekcji miejsc intymnych.